آتش بگیر تا که بدانی چه میکشم . . .

جهت سفارش تبلیغات با شماره در تماس باشید (ماهانه تنها....... تومان با بازدهی عالی)

ثبت تبلیغات لینکی در سایت تنها با ...... تومان در ماه

درست 4 سال پیش بود که در ابتدای ورود ام به عرصه ی خبرنگاری و بعد روزنامه نگاری ؛ این جملات حق طلبانه ی دکتر شریعتی را بر میز تحریرم چسباندم و سعی کردم رَوِش عملکرد و خطوط قرمز ام را بر این مبنا ترسیم کنم .
.
هر چند آن زمان برای یک تازه کار کمتر پیش می آمد که به این حرف ها احتیاج پیدا کند ؛ مخصوصاً در فضای اختناق آن زمان !
.
رفته رفته که حرفه ای تر میشدم و حیطه ی کاری ام عمیق تر میشد و همزمان با سیاسی تر شدن اوضاع کشور ، هربار که از عواقب نوشتن مقاله ای یا نگارش خبری میترسیدم و حس محافظ کاری و مصلحت اندیشی سراغم می آمد ، با نگاه به این فریاد های دکتر شریعتی چنان حس غروری می گرفتم که از روی آن غرور تمام مصلحت اندیشی ها و محافظ کاری ها و دورویی و عافیت طلبی ها را دور می انداختم و به قول او "حقیقت را فدای مصلحت" نمیکردم.
.
حتی چند بار که داشتن شرافت کاری برایم گران تمام شد ، در سخت ترین شرایط کوتاه نیامدم و مردونه پای کارم ایستادگی کردم.
و امروز را باید به قهرمان هایی تبریک بگوییم که هیچ وقت وجدان کاریشان را فدای مزایای کاریشان نکردند
باید تبریک گفت به کسانی که روی خون شهدای رسانه و ابزار های فکری و بیداری پا نگذاشتند
امروز را باید تبریک گفت به همه ی آزادگان عرصه ی بیداری
.
.
#پ_ن : این فریاد ها تصویر جلد پشتی کتاب "نماز تسلیم انسانی عصیان گر" اثر معلم شهید #دکتر_شریعتی چاپ سال 1346 . از دوست داشتنی ترین و بهترین کتابهایی که خواندم .
خدا میدونه برا حفظ و نشر این کتابها از اون موقع و در خفقان زمان شاه تا امروز چه آدمهایی دچار زجر و مشقت شدن.
وای بر ما رسانه ای ها اگر قدر نشناسیم
.
.
#خبرنگارا_روزمون_مبارک

#وای_عجب_روزی_بود_امروز
.

پایگاه قلم عاشقان

مشخصات

• منبع: http://y313.rozblog.com/post/50
  • کلمات کلیدی: کاری ,تبریک ,مصلحت ,دکتر ,زمان ,مصلحت اندیشی ,محافظ کاری ,دکتر شریعتی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

برای ورود به کانال الگرام ما کلیک کنید